İmplant Fiyatları 2021 | Zirkonyum Diş Fiyatları 2021 Ankara İstanbul
Tıkla Ara!
İmplant ve Estetik Diş Hekimliği

Gummy Smile Tedavisi (Pembe Estetik)

Gülme yüz kaslarını kullanarak meydana gelen yüz ifadelerinin belki de en önemlilerinden birisidir. Kendine güven duygusunun ilk anahtarı, sözcüklerin duyguyla birleşimi, benliğin yansıması, ifade yeteneğinin mükemmel büyüsü gülme ile başlar.

Gummy Smile Tedavisi Fiyatları AnkaraYüz yapıları ile uyumlu, dengeli, etkileyici ve sevimli gülüş toplumda kişiler arası ilişkilerde kabul ettirici rol oynar. Estetik olmayan bir gülüş ise tam tersine itici bir görsel algı sayılmakta ve kişinin mutsuz, huysuz, asabi biri olarak algılanmasına yol açmaktadır.

Gülünce Diş Eti Görünen Kişiler ve Tedavisi

Güldüğünde diş etleri gereğinden fazla görünen insanlarda çoğunlukl dişler gereğinden kısadır. Diş eti çok görünüyor, dişler kısa, dudakların ince olması kişinin gülüşünü olumsuz yönde etkiliyor. Bazı bireyler bu durumdayken gülemez hale geliyor veya gülüşünü çok kısıtlar hale geliyor. (Bakınız, Gülüş Tasarımı)

Pembe estetik yöntemi ile kişi bu durumundan 15-20 dakika gibi kısa bir sürede kurtulabilir. Pembe estetikte diş etleri özel bir lazer veya elektro cerrahi yöntemi ile yukarı doğru çekilebiliyor. Tabi bu işlem diş köklerinin açığa çıkmadan yapılması gerektiği için bazı durumlarda yetersiz kalmaktadır. Bu noktada devreye botoks ile dudak kalınlaştırma tedavisi giriyor.

 “Gummy Smile” adından da anlaşılacağı üzere gülme çizgisinin diş eti üzerinde yer almasıdır. Yani gülme esnasında diş eti dokusu olması gerekenden bir hayli fazla görünmektedir. Günümüzde tedavisi oldukça kolay yapılmaktadır. Diş eti cebinden lazer veya elektro cerrahi ile diş etleri bir miktar alınarak estetik hale getirilir. Cerrahi olmadığı için ağrısız ve kanamasız bir işlemdir. Tedavi sonrası kişiler günlük hayatlarına devam edebiliyor. Eğer gülme çizgisi diş etinin çok üzerindeyse botoks tedavisi de söz konusu olmaktadır. Diş eti estetiği tedavisi bittikten sonra tam olarak gülüş estetiğini yakalamak için dişlerdeki problemlerde zirkonyum veya lamine kaplama gibi estetik tedavilerle giderilmelidir. (Bakınız, Zirkonyum Diş Fiyatları)