İmplant Fiyatları 2021 | Zirkonyum Diş Fiyatları 2021 Ankara İstanbul
Tıkla Ara!
İmplant ve Estetik Diş Hekimliği

Emax Diş Kaplama

Emax Porselen Kaplama Fiyatları

Emax Porselen Kaplama, var olan dişlerin üzerine yapılan bir kaplama türüdür. Özellikle sanatçı-oyuncu ve spikerlerde gördüğümüz estetik açıdan muazzam görüntüye sahip bir kaplama çeşididir. Sararan ve gerekli bakımın gösterilmemesi sonucu deforme olan ve renk kaybına sebep olan dişler için rahatlıkla kullanılabilir. Emax yaptırmadan önce bu estetik kaplamaların hangi dişler için uygun olup olmadığı hekim tavsiyesi ile belirlenebilir. Çünkü Emax kaplamalar sağlıksız dişlere uygulanmaz.

Emax Diş Kaplama

Emax Kaplamanın Avantajları ve Dezavantajları

Porselen yapısı sayesinde doğal dişleriniz gibi görünür. Işık geçirgenliği yüksektir ki bu sayede kaplama olduğu anlamak güçtür. Metal bileşim bulunmaması sebebiyle alerji olma riski yoktur. Diş etlerinizle ilgili sorun yaşamanız durumunda diş eti çekilmelerinde diş diplerinde gri renk ve matlaşma oluşturmaz. Soğuk sıcak hassasiyeti yaşanmaz. Çok güçlü yapıya sahip değildirler. Bu sebeple genellikle ön dişlere uygulanır.

 

Emax Porselen Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Emax porselen fiyatlarını belirlenmesinde birkaç faktör vardır. Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki Emax kaplama mevcut dişe uygulanır. Sağlıksız çürük olan dişlere uygulanmaz. Eğer çürük ve tedavi gerektirecek dişiniz varsa öncelikle bu sorunun giderilmesi gerekmektedir. Buda bütçenize ayrı bir maliyet katacaktır.

Emax fiyatlarını öncelikle hekimin başarısı, tecrübesi donanımı etkiler. Donanımlı bir klinik ile hastalara uygulanan kaplamalarının kalitesi fiyat skalasını belirleyecektir. Tedavi esnasında kullanılan ekipmanların önemi büyüktür.
Diş tedavisine başlamadan önce daha önce yapılan tedavi örneklerini görebilirsiniz. Bu konuda doktorunuz sizi aydınlatacaktır. Bu saydığımız kriterler doğrultusunda her hekimin fiyat tarifesi değişebilir. Tavsiye doğrultusunda diş hekimi tercihi de yapılabilir. Bu tedaviyi yaptıran tanıdıklarınızdan da referans isteyebilirsiniz.

 

Emax Kaplama Diş Bakımı Nasıl Yapılır

Rutin diş bakımı yapmanız önemlidir. Diş fırçalama, ağız sağlığı için gargara Emax kaplama bakımı için idealdir. Diş ipi kullanımı dişlerinizin bakımı için önem arz etmektedir. Daha öncede bahsettiğimiz gibi Emax porselen kaplama diğer kaplamalara göre daha narindir. Özellikle ön dişlerinize yüksek basınç uygulayacak besinleri parçalamakta dikkat edilmesi gerekmektedir.  Bunun dışında senede bir kez diş hekiminize gitmenizi gerekli diş bakımızı yaptırmanızı tavsiye edebiliriz.