İmplant ve Zirkonyum Diş Fiyatları 2017-2018 Ankara Diş Kliniği
Tıkla Ara!
İmplant ve Estetik Diş Hekimliği

Diş Hekimlerinden Dişlerini Kaybeden Düşük Gelirlilere Kampanya

Diş hekimleri, dişlerini kaybeden düşük gelir seviyesindeki 81 kişiye tekrar güzel bir gülümseme kazandırmak için sosyal sorumluluk projesi başlattı.

Meffert İmplant Enstitüsü tarafından yürütülecek ''Dişlendiriyoruz'' kampanyası çerçevesinde 81 ildeki tam dişsiz 81 kişiye ücretsiz implantlı protez takılacak.

Meffert İmplant Enstitüsü Başkanı Dr. Ali Arif Özzeybek, ülkede özellikle düşük gelire sahip kişiler arasında tam dişsizlik probleminin çok yaygın olduğunu, bunun çiğneme başta olmak üzere bir çok soruna yol açtığını söyledi. Bu durumdaki hastalara uygun fiyatlı titanyum implant yapımı konusunda sosyal sorumluluk projesi başlattı. (Bakınız, İmplant Tedavisi)

81 ilde yürütülecek kampanya çerçevesinde implant firmaları, diş hekimleri ve diş teknisyenlerine çağrıda bulunularak dişsizlik problemi yaşayanların tekrar güzel bir gülümsemeye kavuşturulmasının amaçlandığını bildiren Özzeybek, şunları kaydetti: (Bakınız, Kemik Eksikliğinde İmplant Tedavisi)

 

Her Protezin Maliyeti 3 Bin Dolar

''Alt çenede sabit protez hastanın çiğneme ve konuşma problemlerini ortadan kaldırırken yaşam kalitesini de artıyor. Bu nedenle hastaların alt çenelerine yerleştirilecek 2 implanta sabit protez, üst çeneye de hareketli protez takılmasını planlıyoruz. Bizler iyi implant yapan hekimleriz, ama biliyoruz ki çok sayıda insan implant yaptıramadığı için hayatını dişsiz olarak devam ettiriyor.'' (Bakınız, İmplantlar Neden Pahalı?)

Özzeybek, takılacak her bir protezin maliyetinin 3 bin dolar civarında olduğunu belirterek, en fazla hasta tedavi eden üç doktora 15-17 Nisan tarihleri arasında İstanbul'da yapılacak ICOI Avrupa Sempozyumu'nda birer plaket verileceğini kaydetti.