İmplant ve Zirkonyum Diş Fiyatları 2017-2018 Ankara Diş Kliniği
Tıkla Ara!
İmplant ve Estetik Diş Hekimliği

Yeni Trend Diş Estetiği

Diş estetiği artık sosyeteye has olmaktan çıktı. Gelişen teknoloji ile birlikte dişlerine estetik ayar yapmak isteyenler soluğu dişçi koltuğunda alıyor.

Diş estetiğinin öz güven kazandırdığını düşünen insanlar, dişçi koltuğuna oturuyor. Gelişen teknoloji de diş estetiğini belli bir gruba has olmaktan çıkardı.

Artık Denizli'nin bir köyünden ya da Ağrı'dan kalkıp büyük şehirlere gelen insanlar diş tedavisi yaptırıyor. Türkiye'de yılda yaklaşık 10 milyon dolgu, çekim ve kaplama yapılıyor.

Ortodonti (tel takma), diş eti sorunları, implant tedavisi, porselen kaplama, diş eti estetiği (gingivoplasti) gibi tedaviler estetik diş hekimliğinin temelini oluşturuyor. Uzmanlar diş estetiğinde bilgisayar yardımıyla yapılan estetik tedavilerin rağbet gördüğünü belirtiyor. (Bakınız, İmplant Tedavisi)

Diş Hekimi Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, günümüzde diş hekimlerinin sadece çürük veya diş eti tedavisi uygulamakla kalmadığına dikkat çekiyor. Bilgisayar ortamında kişiye özel tedavi tasarlandığını ifade ederek, şunları anlatıyor: "Özel diş tedavileriyle insanlar 10 yaş gençleşiyor. Gülümsemenin getireceği özgüvene önem verildiği için de dişler yaptırılıyor." Diş Hekimi Aslı Ercanlı Ünal da diş estetiğinin yükselen bir trend olduğunu söylüyor. (Bakınız, Gülüş Tasarımı)