İmplant ve Zirkonyum Diş Fiyatları 2017-2018 Ankara Diş Kliniği
Tıkla Ara!
İmplant ve Estetik Diş Hekimliği

Horlamadan Kolayca Kurtulabilirsiniz!

Horlama Nasıl Engellenir?

Özel Selçuklu Hastanesi KBB Uzmanı Dr. H. Fatih Çağlak Horlama Nasıl Engellenir? Sorusuna Cevap Verdi;

Horlama nedenlerinden olan burundaki eğiklik veya küçük dilin büyümesi yüzünden meydana gelen ve çevredekileri rahatsız eden horlama hastalığından medikal ya da cerrahi 2 tedavi şekliyle kurtulunabileceğini söyledi.

Özellikle yaz aylarında, sıcaklar nedeniyle iş yerlerinde ve otobüslerde uyuyan kişilerin, horlayarak çevresindeki insanlara rahatsızlık verdiğini dile getiren Özel Selçuklu Hastanesi KBB Uzmanı Dr. H. Fatih Çağlak, "Horlama hastalığının tedavisi var. Horlayan insanlar rahat uyuyamazlar. Bunun yanı sıra zaman zaman yataktan sıçrayarak kalkarlar. Horlamanın dil kökü, bademcik ve alt çenenin geride olması gibi belirli nedenleri vardır. Bu hastalığın iki türlü tedavisi var. Birisi medikal, diğeri ise cerrahi tedavi. Cerrahi durumda hasta, tedavisi yapıldıktan birkaç saat veya en geç bir gün sonra taburcu edilir" dedi.

En çok horlama nedenlerinin burunda meydana gelen eğiklik ve küçük dilin büyümesinden kaynaklandığını da kaydeden Dr. Çağlak, horlama problemi olanların tedavi olması gerektiğini, bazı çiftlerin horlama nedeniyle ayrı odalarda yattığını ve bu sorunun basit bir tedavi ile çözülebileceğini sözlerine ekledi. (Bakınız, Horlama ve Tedavisi)